GRUPA SRAM RED 22 ETAP GRUPA ELEKTRONICZNA

GRUPA SRAM RED 22 ETAP GRUPA ELEKTRONICZNA Zobacz większe

5 499,00 zł 8 199,00 zł

-2 700,00 zł

Dostawa:

Sprawdź koszty dostawy
Czas dostawy: 48h

Ocena przedmiotu:

Wystaw ocenę temu produktowi
platnosci

Bezpłatna możliwość
zamówienia telefonicznego

Darmowa dostawa
powyżej 500 zł

(+48) 604 485 083 / 606 638 066

W dobie obecnej komputeryzacji, i bezprzewodowości Sram poszło o krok naprzód...a o czym mowa? O tym, że podczas gdy Shimano dodaje do oferty kolejne grupy Di2 i przydatne funkcje, jak możliwość konfiguracji poprzez Bluetooth, jednak zarówno Japończycy, jak i Campagnolo ze swoim EPS nieustannie wiążą (dosłowie) przyszłość swoich rozwiązań z przewodami. W efekcie, pomimo niezaprzeczalnej ilości plusów, ich rozwiązania dalej obciążone są koniecznością problematycznego montażu czy teoretycznym ryzykiem uszkodzenia przewodu. Sram natomiast proponuje napęd bez kabli! Nie jest to jedyna innowacja! W grupie Red eTap, SRAM postawił przede wszystkim na intuicyjność, prostotę obsługi i niezawodność.

Napęd eTap składa się bazowo z czterech osobnych modułów, każdy z własnym zasilaniem. Są to:

1) Klamkomanetki,

2) Przerzutka przednia

3) Przerzutka tylna.

Postawienie na brak przewodów wymagało zapewnienia autonomicznego zasilania każdemu modułowi - mamy więc osobne baterie przerzutek oraz manetek (te drugie zasilane są nie akumulatorami, a bateriami CR2032). Akumulatorki instalowane przy przerzutkach rzucają się w oczy - są dość duże oraz, co ciekawe, identyczne - więc gdyby na trasie dopadła nas przykra sytuacja rozładowania którejś z nich, możemy dowolnie je podmieniać.

Producent zapewnia, iż baterie zapewniają do 60 godzin pracy przerzutki tylnej i 90 przedniej.

W przypadku baterii zainstalowanych w manetkach ten czas to nawet dwa lata!

Ładowanie akumulatorów odbywa się po zainstalowaniu ich w DOŁĄCZONEJ w tej ofercie ładowarce, zasilanej kablem USB. Czas pracy przekłada się na ok 1000 km jazdy - i co warto podkreślić, jest połową zasięgu, jaki oferuje na jednym ładowaniu najnowsza generacja grup Shimano z układem Di2!

SRAM RED eTap jawi się jako najbardziej doskonała i technologicznie zaawansowana grupa w ofercie amerykańskiej marki. Zmienia biegi w sposób zdecydowany, a prostota konstrukcji (zwlaszcza bardzo duże i nie pozostawiające wątpilwości co do miejsca swojej lokalizacji przyciski) elilminuje możliwość przypadkowych zmian przełożeń. By nie komplikować sobie życia kilkoma przyciskami, ograniczono liczbę przycisków do jednego na manetce. Duże, łatwo dostępne łopatki odpowiadają odpowiednio - lewa za zmianę biegów tylnej przerzutki w dół, prawa w górę. Naciśnięcie obydwóch stron jednocześnie powoduje zmianę biegu przedniej przerzutki. Proste jak drut - w końcu przednia przerzutka w napędach 2x11 zawsze może dokonać zmiany tylko w jednym kierunku, po co więc komplikować sobie historię kilkoma przyciskami.

Obydwie przerzutki SRAM Red eTap posiadają czujnik ruchu, który sprawia, iż gdy nie są używane, zapadają w tryb hibernacji, w którym nie zużywają energii. Wybudzają się automatycznie. Grupę napędową można rozbudować o maksymalnie cztery dodatkowe, rzecz jasna bezprzewodowe przyciski Blips łatwe do zainstalowania np. na górnym chwycie kierownicy, czy na zagięciach baranka. Waga standardowego zestawu SRAM RED eTap to 2096 gramów - tutaj odbija się też konieczność zastosowania autonomicznego zasilania dla każdego z elementów.

Wystarczy zainstalować przerzutki, manetki, aktywować wszystko i cała konfiguracja odbywa się automatycznie. Żadnego laptopa, żadnych skomplikowanych procedur. Bardzo porządanym efektem ubocznym zastosowania w rowerze grupy Red eTap jest sprawa designu - linii roweru nie zakłócają tu żadne linki, żadne kable, żadne dodatkowe elementy. Osoby kochające estetyczny wygląd rowerów będą zachwycone.

Reasumując w skład zestawu w tej ofercie wchodzą:

1) przerzutka przednia,

2) przerzutka tylna,

3) klamkomanetki,

4) linki, pancerze, końcówki,

5) ładowarka.

Każda część jest estetycznie zapakowana w swój własny kartonik, dodatkowo zabezpieczony wewnątrz.

Towar pochodzi od polskiego dystrybutora marki SRAM i posiada polską gwarancję!

Indeks produktu 14623
Producent Sram
Forma dostawy Przedpłata Pobranie
Kurier GLS 13 zł 17 zł
Paczka ekonomiczna 13 zł 17 zł
Paczka priorytetowa 16 zł 20 zł
List polecony priorytetowy 10 zł ---
List polecony ekonomiczny 8 zł ---
Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 zł

Napisz opinię

GRUPA SRAM RED 22 ETAP GRUPA ELEKTRONICZNA

GRUPA SRAM RED 22 ETAP GRUPA ELEKTRONICZNA

Copyright © 2014 Gilicki Bike. All rights reserved.
Zrealizowane przez Tebim - rozwiązania dla sklepó internetowych.
platnosci